COMPETITION RESULTS
Results
Other results . . A Grade. . B Grade . . C Grade

The "SYME" 2012 - Standard F Class 'A'.

Place
Name Club
300
500
600
700
900
1000
Aggregate
1
John
Eland
Fitz/Caulfield
59.3
60.4
57.2
60.5
57.2
53.3
346.19
2
Robert
Pedersen
Hobart
59.5
57.4
59.2
59.2
54.2
53.1
341.16
3
John
Peters
Cessnock
58.3
59.5
56.1
54.1
57.6
56.1
340.17
4
Noel
Osborn
Stratford/Maffra
59.6
59.4
56.2
58.3
53.1
52.1
337.17
5
Ron
Betts
Darwin
60.5
53.0
56.0
54.1
58.2
56.0
337.8
6
Cedric
May
Canberra
60.6
56.2
57.2
56.3
55.2
51.2
335.17
7
Warwick
Sides
Cootamundra
56.5
59.5
54.0
53.1
58.3
55.2
335.16
8
Matthew
Terpkou
Geelong Rifle
58.2
58.4
54.3
57.2
53.0
55.1
335.12
9
Alan
Seaman
Gosford
59.3
56.2
54.1
57.3
57.1
51.0
334.10
10
Geoffrey
Auhl
Castlemaine
59.5
57.4
53.1
58.6
54.0
52.1
333.17
11
Bruce
Houston
Sale
60.5
54.0
54.2
59.3
56.4
47.1
330.15
12
Terence
Brewer
West Broken Hill
55.1
53.2
54.0
55.3
57.1
49.1
323.8
13
David
Willis
Armidale
60.9
58.3
54.0
56.5
50.1
43.0
321.18
14
William
Chandler
Cobar
58.7
55.4
51.1
54.2
52.1
51.2
321.17
15
Gail
Christie
Townsville Marks
55.1
54.1
54.3
50.0
51.1
55.2
319.8
16
Chris
Geach
Moe City
59.4
58.6
55.2
53.1
46.0
45.2
316.15
17
Kay
Eland
Fitz/Caulfield
59.3
51.3
49.2
49.0
50.3
49.1
307.12

 

The "SYME" - Standard F Class 'B'.

Place
Name Club
300
500
600
700
900
1000
Aggregate
1
John
Johnstone
Qld University
59.6
56.2
48.0
58.3
55.0
52.2
328.13
2
Rolf
Carpeggiani
Fitzroy/Caulf
59.3
58.3
51.1
53.2
53.1
51.1
325.11
3
Lynton
McRostie
Subiaco
58.4
57.2
54.2
57.2
53.4
45.0
324.14
4
Neil
Draffin
Bendigo
60.2
50.1
52.2
57.3
52.2
49.0
320.10
5
Peter
Nitschke
Warracknabeal
59.3
57.4
52.0
54.1
50.1
48.0
320.9
6
William
Austin
Werribee
58.4
57.4
55.1
49.0
50.1
47.1
316.11
7
Peter
Johnstone
Marrickville
53.2
57.3
55.0
54.0
52.0
45.1
316.6
8
Leigh
Metzke
Karramomus
55.4
57.4
56.4
49.0
51.1
45.1
313.14
9
Terry
Gee
ECDRA
57.3
49.1
52.2
58.4
52.1
44.1
312.12
10
Ray
Parker
Maryborough
58.2
54.0
51.0
46.1
50.0
50.1
309.4
11
Hubert
Hassall
Explorers
57.6
57.2
55.4
51.2
41.1
46.0
307.15
12
Kevin
Armstrong
Fitzroy/Caulf
48.1
46.1
50.1
46.0
0.0
0.0
190.3

 

The "SYME" - Open F Class.

Place
Name Club
300
500
600
700
900
1000
Aggregate
1
Rod
Mahon
Sth Bendigo
60.7
59.4
59.5
59.6
58.3
57.0
352.25
2
Adam
Davies
South Bendigo
60.8
58.2
59.4
60.4
54.3
59.5
350.26
3
John
Tracey
University QLD
59.7
59.4
59.3
58.5
57.5
55.3
347.27
4
Gary
Hunt
South Bendigo
60.7
59.7
55.2
59.6
56.2
57.2
346.26
5
Wilfred
Wright
Wingham
60.8
57.5
54.0
57.4
57.1
55.5
340.23
6
Graham
Phillips
Nowra Rifle Club
59.3
59.2
56.2
54.0
51.1
56.5
335.13

 

 

 
Copyright © Victorian Rifle Association.