COMPETITION RESULTS
Results
Other results . . A Grade. . B Grade . . C Grade

Grand Aggregate 2012 - F Class Standard 'A'.

Place Name Club Syme Queens Grand Agg.
1
John
Peters
Cessnock
340.17
451.24
791.41
2
Robert
Pedersen
Hobart
341.16
450.19
791.35
3
Ron
Betts
Darwin
337. 8
453.27
790.35
4
John
Eland
Fitz/Caulfield
346.19
442.26
788.45
5
Noel
Osborn
Stratford/Maffra
337.17
450.2
787.37
6
Alan
Seaman
Gosford
334.1
446.19
780.29
7
Bruce
Houston
Sale
330.15
449.14
779.29
8
Matthew
Terpkou
Geelong Rifle
335.12
443.14
778.26
9
Cedric
May
Canberra
335.17
439.16
774.33
10
Warwick
Sides
Cootamundra
335.16
439.14
774.3
11
Gail
Christie
Townsville Marks
319. 8
441.21
760.29
12
Chris
Geach
Moe City
316.15
436.18
752.33
13
David
Willis
Armidale
321.18
430.11
751.29
14
Terence
Brewer
West Broken Hill
323. 8
427.18
750.26
15
William
Chandler
Cobar
321.17
428.11
749.28
16
Kay
Eland
Fitz/Caulfield
307.12
419.12
726.24
17
Matthew
Roberts
Phoenix TRC
0. 0
462.22
462.22
18
Robert
RichardsMousley
Phoenix Target R
0. 0
458.21
458.21
19
Stephen
Sharp
Bungendore
0. 0
449.17
449.17
20
Graham
Eales
Kyneton
0. 0
447.21
447.21
21
Daniel
Sandford
Hamilton
0. 0
441.16
441.16
22
Alan
Wright
Lang Lang
0. 0
426.16
426.16
23
Graeme
Kerr
ECDRA
0. 0
425. 8
425. 8

Grand Aggregate - F Class Standard 'B'.

Place Name Club Syme Queens Grand Agg.
1
John
Johnstone
Qld University
328.13
445.19
773.32
2
Lynton
McRostie
Subiaco
324.14
434.12
758.26
3
Rolf
Carpeggiani
Fitzroy/Caulf
325.11
430.16
755.27
4
Ray
Parker
Maryborough
309. 4
443.14
752.18
5
Terry
Gee
ECDRA
312.12
439.17
751.29
6
Peter
Nitschke
Warracknabeal
320. 9
430.1
750.19
7
William
Austin
Werribee
316.11
425.11
741.22
8
Neil
Draffin
Bendigo
320.1
411.15
731.25
9
Leigh
Metzke
Karramomus
313.14
415.1
728.24
10
Hubert
Hassall
Explorers
307.15
369. 4
676.19
11
Brad
Steer
Grantville
0. 0
434.15
434.15
12
Cliff
Austen
Nowra
0. 0
429.11
429.11
13
Vaughan
Murphy
East Central
0. 0
411. 7
411. 7
14
Walter
Moser
EDCRA
0. 0
400.12
400.12
15
Joe
Melbourne
Nagambie
0. 0
396. 9
396. 9
16
Ron
Haass
Werribee
0. 0
260. 7
260. 7

Grand Aggregate - Open F Class.

Place Name Club Syme Queens Grand Agg.
1
Adam
Davies
South Bendigo
350.26
468.34
818.6
2
Rod
Mahon
Sth Bendigo
352.25
459.34
811.59
3
Gary
Hunt
South Bendigo
346.26
462.27
808.53
4
John
Tracey
University QLD
347.27
460.33
807.6
5
Wilfred
Wright
Wingham
340.23
464.29
804.52
6
Graham
Phillips
Nowra Rifle Club
335.13
451.26
786.39
7
Alan
Fraser
Stratford-Maffra
0. 0
470.3
470.3
8
Bill
Siegloff
Bendigo
0. 0
460.33
460.33
9
Michael
Waites
Warragul Drouin
0. 0
451.22
451.22
10
Ron
Barich
Mildura/Redcliff
0. 0
447.18
447.18
11
Wayne
MacFarlane
Bendigo
0. 0
439.16
439.16
 

 
Copyright © Victorian Rifle Association.