COMPETITION RESULTS
Results
Other results . . B Grade. . C Grade. . F Class

Grand Aggregate 2012 - A Grade.

Place
Name Club
Syme
Queens
Grand Agg.
1
Geoffrey
Grenfell
Bendigo
298.41
394.45
692.86
2
Jim
Jeffery
Lyndhurst
293.39
395.48
688.87
3
James
Bailey
Holsworthy
293.26
392.47
685.73
4
Bill
Baker
Pacific
293.3
391.42
684.72
5
Tim
Berry
Native
291.34
392.42
683.76
6
Stephen
Williams
Bathurst
290.31
393.39
683.7
7
Geoff
Doig
Wangaratta
290.33
393.35
683.68
8
Helen
Griffiths
Pacific
292.24
391.32
683.56
9
David
McIntosh
Canberra
293.31
389.37
682.68
10
Gordon
Harrison
Murray Bridge
290.21
392.29
682.5
11
David
Rich
Kaniva
293.27
388.43
681.7
12
Ian
Noll
Port Augusta
294.27
387.34
681.61
13
John
Baxter
Lithgow Small Ar
289.26
392.34
681.6
14
Michael
Wood
Altcar
290.17
391.26
681.43
15
Richard
Jones
Manly
289.28
389.3
678.58
16
Keirin
McCamley
Shepparton
288.24
388.31
676.55
17
Terry
Hickey
Colac
283.22
393.27
676.49
18
Geoff
Evans
Horsham
289.24
386.33
675.57
19
Mark
Buchanan
Roseville
287.23
388.33
675.56
20
Eric
Christie
Townsville Marks
288.19
386.43
674.62
21
Len
Hayes
Shepparton
291.3
383.27
674.57
22
Geoff
Grosskreutz
Brisbane
287.25
387.31
674.56
23
Tom
Doxford
Nowra
287.11
384.27
671.38
24
Mal
McKenzie
Port Maquarie
287.18
383.29
670.47
25
Bill
Ballantyne
Hornsby RSL
282.27
387.29
669.56
26
Tony
Barker
Shepparton
287.23
382.26
669.49
27
Paul
Savage
Port Pirie
283.15
385.34
668.49
28
Donald
Thompson
Natives
286.22
381.27
667.49
29
John
Kiefer
Bendigo
286.18
381.27
667.45
30
Owen
Henry
Collingwood
288.19
377.3
665.49
31
Brad
Semmler
Light River
279.2
385.3
664.5
32
Graham
Aitchison
Canberra
279.19
385.25
664.44
33
Wayne
Boschetti
Bendigo
280.19
384.24
664.43
34
John
Caske
Natives
282.26
380.26
662.52
35
Geoffrey
Krake
Bendigo
283.21
379.31
662.52
36
Paul
Gale
CTV
284.2
377.28
661.48
37
Robert
Jacobs
Bordertown
280.18
380.25
660.43
38
Keith
Toh
Werribee RC
273.16
387.24
660.4
39
Scott
Monaghan
Narromine/Dubbo
279.16
381.24
660.4
40
John
Gullock
Wangaratta
281. 8
378.15
659.23
41
Trevor
Rhodes
Castlemaine
277.2
381.24
658.44
42
Clifford
Abbott
Lilydale
284.14
374.13
658.27
43
Brett
Thurtell
Wodonga
278.2
379.3
657.5
44
Peter
Maher
Lilydale
279.19
378.26
657.45
45
Peter
Hulett
Geelong
278.16
379.2
657.36
46
Stephen
Nitschke
Warracknabeal
269.15
384.32
653.47
47
Eric
Thompson
Launceston VDC
277.15
376.29
653.44
48
Micheil
Sweet
Hobart Target
280.17
373.27
653.44
49
Josh
Gordon
Lyndhurst
279.22
373.27
652.49
50
Barry
Wood
Katandra
285.17
367.21
652.38
51
John
Jacobs
Bordertown
285.15
366.2
651.35
52
Tim
Walter
Roseville
281.18
366.27
647.45
53
Daniel
Bradey
CTV
276.12
370.26
646.38
54
Peter
Shambrook
Whyalla
271.19
369.18
640.37
55
Fred
Guyatt
Kapunda
269.1
367.22
636.32
56
Paul
Carberry
Coonabarabran
270.13
361.21
631.34
57
Bill
Barry
Holsworthy
264.15
364.24
628.39
58
Frank
Metzke
Karramomus
271.11
351.18
622.29
59
Michael
Purden
Shep/Nathalia
258.12
354.15
612.27
60
Graeme
Berman
Mosman/Neutral B
286.24
323.24
609.48
61
George
Edser
Central
144. 9
385.26
529.35
 

 
Copyright © Victorian Rifle Association.