COMPETITION RESULTS
Results
Other results . . A Grade. . B Grade . . C Grade

The "SYME" - Standard F Class 'A'.

Place
Name Club
300
500
600
900
900
1000
Aggregate
1
Robert Pedersen Hobart TRC
60.9
60.4
60.6
58.3
57.3
57.3
352.28
2
John Peters Cessnock
55.3
59.2
56.2
57.2
56.4
58.4
341.17
3
Jenny Davies South Bendigo
57.3
59.4
59.4
58.1
54.0
54.0
341.12
4
Rob Halloran Junee
58.2
55.0
59.3
58.3
55.2
56.1
341.11
5
Stuart Sluggett Warracknabeal
60.5
56.2
57.3
57.5
57.3
52.0
339.18
6
Ron Betts Darwin
58.3
60.6
58.4
58.6
53.2
51.1
338.22
7
Rob RichardsMousley Phoenix Target
55.2
57.6
60.3
57.1
55.4
52.1
336.17
8
Terry Brewer Wst Broken Hill
58.6
58.4
51.1
58.4
57.3
53.2
335.20
9
Grant Groves Wodonga
57.4
57.4
58.3
55.2
54.2
53.2
334.17
10
Noel Osborn Stratford/Maffra
58.0
57.2
56.2
54.1
53.2
55.3
333.10
11
Geoff Auhl Castlemaine
56.3
56.2
57.4
52.0
56.1
55.1
332.11
12
Stephen Hart Railway & Tram
60.6
54.3
55.1
52.1
51.1
59.4
331.16
13
Richard Lane Natimuk
57.5
55.0
56.3
54.0
55.2
50.1
327.11
14
Peter Drew Grafton
58.5
56.3
58.0
52.1
55.3
47.1
326.13
15
Michael Waites Warragul/Drouin
59.1
56.6
57.0
47.0
56.1
48.0
323.8
16
Ernest Mace Central
58.5
55.2
49.2
58.1
49.0
53.2
322.12
17
Cedric May Canberra
59.4
53.1
55.0
54.3
48.1
53.1
322.10
18
Bruce Houston Sale
51.2
56.3
55.2
51.2
48.1
52.1
313.11
19
William Austin Werribee
53.1
56.1
56.2
50.2
43.1
45.1
303.8

 

The "SYME" - Standard F Class 'B'.

Place
Name Club
300
500
600
900
900
1000
Aggregate
1
Richard Blocksidge Albert District
58.5
57.3
56.2
57.5
55.1
51.1
334.17
2
Rolf Carpeggiani Fitz/Caulfield
55.3
58.3
59.6
53.1
55.3
52.1
332.17
3
Anthony McKenna Grafton
58.4
59.5
56.3
55.2
49.3
54.3
331.20
4
Ben Carpeggiani Fitz/Caulfield
54.0
57.2
57.4
52.0
54.0
54.0
328.6
5
Clifford Jones Sale
51.1
56.4
54.2
51.0
54.2
52.4
318.13
6
Carolynn Nitschke Warracknabeal
55.1
56.5
58.5
48.1
50.1
48.1
315.14
7
Gerald Upchurch Hobart Target
57.2
58.6
57.5
48.0
47.1
46.1
313.15
8
Denis Fahy Stratford/Maffra
56.3
55.1
57.2
47.0
48.1
45.1
308.8
9
Peter Nitschke Warracknabeal
57.1
55.2
52.0
40.0
39.1
34.0
277.4
10
Robert Cruickshank Tooraweenah
58.6
45.1
49.1
40.0
41.0
42.0
275.8
11
Keith Metzke Karramomus
14.0
43.0
48.0
49.0
51.0
36.0
241.0

 

The "SYME" - Open F Class.

Place
Name Club
300
500
600
900
900
1000
Aggregate
1
Rodney Mahon South Bendigo
59.3
60.6
58.5
60.4
56.1
57.2
350.21
2
John Tracey University QLD
59.6
58.5
55.1
58.5
59.5
54.2
343.24
3
Paul Janzso Murray Bridge
56.2
57.2
60.5
55.1
57.2
58.5
343.17
4
Kelvin Bell Brisbane
59.5
59.3
59.3
53.0
54.2
55.2
339.15
5
Gary Hunt South Bendigo
58.5
58.3
60.6
52.1
56.3
44.1
328.19

 

 

 
Copyright © Victorian Rifle Association.