COMPETITION RESULTS
Results
Other results . . B Grade. . C Grade . . F Class

The "SYME" - A Grade.

Place
Name Club
300
500
600
900
900
1000
Aggregate
1
Geoffrey Grenfell Bendigo
50.8
50.5
50.5
50.4
49.3
46.3
295.28
2
Geoff Doig Wangaratta
50.6
50.5
50.6
49.5
47.6
48.4
294.32
3
Alan Hobbs Natimuk
49.5
49.6
50.6
50.4
48.4
47.3
293.28
4
Bernie Doohan Lithgow
49.4
49.6
50.5
48.2
49.6
48.2
293.25
5
Tom Doxford Canberra
49.3
49.4
50.4
48.3
50.4
47.3
293.21
6
Spencer Dunstall Ungarie
50.8
50.6
49.4
49.4
46.2
48.4
292.28
7
Phil Betts Karramomus
50.4
49.5
49.4
49.4
50.5
45.4
292.26
8
Michael Collings Te Puke
47.3
50.5
50.3
49.4
48.3
48.3
292.21
9
Rod Gray MCC
49.6
50.8
50.3
45.3
50.6
47.1
291.27
10
Michael Chad Port Macquarie
48.6
48.2
49.7
49.4
48.3
49.3
291.25
11
Len Hayes Shepparton
48.6
48.3
50.6
48.3
49.1
48.6
291.25
12
Stephen Williams Bathurst
49.7
50.6
49.5
48.5
48.5
46.1
290.29
13
David McIntosh Canberra
49.5
48.3
50.6
48.5
49.5
46.3
290.27
14
Geoff Grosskreutz Brisbane
45.2
49.4
49.2
49.4
49.6
49.5
290.23
15
Eric Thompson Launceston VDC
50.4
49.5
46.2
49.2
49.7
47.3
290.23
16
David Rich Kaniva
48.6
50.6
48.3
49.3
46.0
49.2
290.20
17
Michael Wood Altcar RC (UK)
49.3
48.5
50.4
48.2
48.2
47.2
290.18
18
John Baxter Lithgow Small
50.5
50.7
50.8
46.4
46.4
47.2
289.30
19
John Caske Natives
47.2
49.3
48.5
49.1
49.6
47.3
289.20
20
John Hair Horsham
50.4
49.4
48.5
47.3
47.1
48.2
289.19
21
Donald Thompson Natives-Army
50.7
48.2
49.5
48.5
50.3
43.3
288.25
22
Ian Moss Port Macquarie
48.3
47.4
49.5
48.5
50.4
46.1
288.22
23
Graham Aitchison Canberra
48.4
48.4
49.4
49.2
50.5
44.0
288.19
24
Leigh Metzke Karramomus
47.3
50.3
48.5
48.3
47.0
48.2
288.16
25
William Ballantyne Hornsby RSL
49.3
50.4
49.6
47.1
45.5
47.3
287.22
26
Barry Wood Katandra
49.4
49.5
48.5
45.3
49.4
46.2
286.23
27
Ken Young Sthrn Highlands
50.4
50.4
48.6
46.2
46.4
46.2
286.22
28
Terry Hickey Colac
50.3
50.5
50.5
45.4
47.3
44.1
286.21
29
John Gullock Wangaratta
48.5
48.2
50.7
46.3
47.3
47.0
286.20
30
Rob Sandlant Stawell
48.3
49.2
49.5
47.2
48.3
45.2
286.17
31
Dan Bradey CTV
49.7
49.6
49.3
49.8
48.4
41.1
285.29
32
John Kiefer Bendigo
49.5
49.6
50.4
49.4
45.1
43.4
285.24
33
Owen Henry Collingwood
48.5
48.4
48.3
46.3
48.3
47.4
285.22
34
Diane Collings Te Puke
49.4
49.5
47.2
45.4
48.2
47.4
285.21
35
Mick Liston Warracknabeal
48.1
47.3
49.6
47.5
48.4
44.2
283.21
36
Carol Hulett Geelong
46.1
48.5
49.2
50.7
47.3
43.0
283.18
37
Peter Maher Lilydale
48.5
47.3
50.4
48.5
49.4
40.2
282.23
38
Geoffrey Evans Horsham
49.3
48.4
48.4
46.6
46.4
45.1
282.22
39
Gordon Harrison Murray Bridge
50.3
50.7
49.3
45.1
45.4
43.2
282.20
40
Wayne Boschetti Bendigo
50.6
49.7
49.4
46.2
44.2
43.1
281.22
41
Peter Hulett Geelong
50.6
49.5
49.3
47.3
47.1
39.0
281.18
42
Richard Spillman Light River
49.2
48.2
47.4
44.2
47.3
45.3
280.16
43
Richard Jones Manly
48.3
49.4
49.5
43.3
46.2
44.4
279.21
44
Trevor Rhodes Castlemaine
45.3
50.5
47.4
47.3
49.4
41.1
279.20
45
Greg Hahn Lyndhurst
49.3
47.3
47.6
49.3
48.3
39.2
279.20
46
Scott Monaghan Narromine/Dubbo
47.3
49.5
47.3
44.2
46.3
46.1
279.17
47
Mark Sewell Wodonga
45.5
46.4
49.5
44.0
44.3
48.4
276.21
48
Paul Mulligan Darwin
45.2
49.4
49.3
47.2
40.0
46.1
276.12
49
Gayle Sewell Wodonga
50.2
49.6
46.1
45.3
46.1
38.0
274.13
50
Geoffrey Krake Mildura
49.5
46.2
46.4
44.3
48.5
39.1
272.20
51
Micheil Sweet Hobart TRC
43.2
47.3
47.3
47.4
48.4
39.3
271.19
52
Frank Horgan Bacchus Marsh
47.7
48.6
48.3
42.1
45.1
39.2
269.20
53
Gary Somerville Mosman Neut
42.1
50.2
48.4
44.4
43.2
39.1
266.14
54
Graeme Bright Bathurst
48.3
49.4
48.2
47.4
0.0
47.3
239.16
 
 
Copyright © Victorian Rifle Association.