COMPETITION RESULTS
Results 2011

The "SYME" Second Stage - A Grade.

Place
Name
900
900
1000
Stage 2 Agg
1
Geoff Grosskreutz
49.4
49.6
49.5
147.15
2
Michael Chad
49.4
48.3
49.3
146.10
3
Eric Thompson
49.2
49.7
47.3
145.12
4
Alan Hobbs
50.4
48.4
47.3
145.11
5
Len Hayes
48.3
49.1
48.6
145.10
6
Michael Collings
49.4
48.3
48.3
145.10
7
Bernie Doohan
48.2
49.6
48.2
145.10
8
Tom Doxford
48.3
50.4
47.3
145.10
9
John Caske
49.1
49.6
47.3
145.10
10
Geoffrey Grenfell
50.4
49.3
46.3
145.10
11
Geoff Doig
49.5
47.6
48.4
144.15
12
Phil Betts
49.4
50.5
45.4
144.13
13
Ian Moss
48.5
50.4
46.1
144.10
14
David Rich
49.3
46.0
49.2
144. 5
15
David McIntosh
48.5
49.5
46.3
143.13
16
Spencer Dunstall
49.4
46.2
48.4
143.10
17
Graham Aitchison
49.2
50.5
44.0
143. 7
18
Michael Wood
48.2
48.2
47.2
143. 6
19
Leigh Metzke
48.3
47.0
48.2
143. 5
20
Stephen Williams
48.5
48.5
46.1
142.11
21
Rod Gray
45.3
50.6
47.1
142.10
22
John Hair
47.3
47.1
48.2
142. 6
23
Donald Thompson
48.5
50.3
43.3
141.11
24
Owen Henry
46.3
48.3
47.4
141.10
25
Diane Collings
45.4
48.2
47.4
140.10
26
Carol Hulett
50.7
47.3
43.0
140.10
27
Barry Wood
45.3
49.4
46.2
140. 9
28
Rob Sandlant
47.2
48.3
45.2
140. 7
29
John Gullock
46.3
47.3
47.0
140. 6
30
Mick Liston
47.5
48.4
44.2
139.11
31
John Baxter
46.4
46.4
47.2
139.10
32
William Ballantyne
47.1
45.5
47.3
139. 9
33
Dan Bradey
49.8
48.4
41.1
138.13
34
Ken Young
46.2
46.4
46.2
138. 8
35
Geoffrey Evans
46.6
46.4
45.1
137.11
36
Peter Maher
48.5
49.4
40.2
137.11
37
John Kiefer
49.4
45.1
43.4
137. 9
38
Trevor Rhodes
47.3
49.4
41.1
137. 8
39
Richard Spillman
44.2
47.3
45.3
136. 8
40
Terry Hickey
45.4
47.3
44.1
136. 8
41
Greg Hahn
49.3
48.3
39.2
136. 8
42
Mark Sewell
44.0
44.3
48.4
136. 7
43
Scott Monaghan
44.2
46.3
46.1
136. 6
44
Micheil Sweet
47.4
48.4
39.3
134.11
45
Richard Jones
43.3
46.2
44.4
133. 9
46
Gordon Harrison
45.1
45.4
43.2
133. 7
47
Wayne Boschetti
46.2
44.2
43.1
133. 5
48
Peter Hulett
47.3
47.1
39.0
133. 4
49
Paul Mulligan
47.2
40.0
46.1
133. 3
50
Geoffrey Krake
44.3
48.5
39.1
131. 9
51
Gayle Sewell
45.3
46.1
38.0
129. 4
52
Gary Somerville
44.4
43.2
39.1
126. 7
53
Frank Horgan
42.1
45.1
39.2
126. 4
54
Graeme Bright
47.4
0.0
47.3
94. 7

The "SYME" Second Stage - B Grade.

Place
Name
900
900
1000
Stage 2 Agg
1
Bradley Cook
49.3
47.3
45.0
141. 6
2
Max Elson
49.6
45.2
46.5
140.13
3
Peter Casley
46.2
43.3
50.2
139. 7
4
Mike Rankin
46.3
46.2
47.1
139. 6
5
David Lindner
48.2
49.1
41.0
138. 3
6
Peter Daldy
43.2
47.1
47.3
137. 6
7
Bob Jacobs
48.3
46.3
42.1
136. 7
8
John Hope
47.3
45.2
43.3
135. 8
9
Barry Plowman
47.1
46.4
42.2
135. 7
10
Bryan McGuren
47.3
44.3
43.2
134. 8
11
Peter Barry
47.3
47.0
39.1
133. 4
12
Frank Metzke
42.6
45.4
45.3
132.13
13
Warwick Sides
46.3
40.0
46.4
132. 7
14
Trevor Petschel
44.2
47.2
41.1
132. 5
15
Don Doig
43.2
50.2
39.0
132. 4
16
John Aldrich
41.1
48.4
42.2
131. 7
17
Darren Pinkerton
40.1
45.1
44.4
129. 6
18
Mal McKenzie
41.1
46.3
42.1
129. 5
19
John Young
48.4
42.3
37.2
127. 9
20
Peter Harris
48.2
37.3
39.0
124. 5
21
Stephen Nitschke
43.2
41.1
40.1
124. 4

The "SYME" Second Stage - C Grade.

Place
Name
900
900
1000
Stage 2 Agg
1
Gary Mull
42.1
47.4
38.1
127. 6
2
Joylene Rich
41.2
43.4
34.1
118. 7
3
Richard McRae
40.0
35.0
43.2
118. 2
4
Chris Jolme
43.2
41.0
32.0
116. 2
5
Tom Christie
25.0
0.0
0.0
25. 0
6
Nick Maher
0.0
0.0
0.0
0. 0

 

The SYME First Stage - Standard F Class 'A'.

Place
Name
900
900
1000
Stage 2 Agg
1
Robert Pedersen
58.3
57.3
57.3
172. 9
2
John Peters
57.2
56.4
58.4
171.10
3
Rob Halloran
58.3
55.2
56.1
169. 6
4
Terry Brewer
58.4
57.3
53.2
168. 9
5
Stuart Sluggett
57.5
57.3
52.0
166. 8
6
Jenny Davies
58.1
54.0
54.0
166. 1
7
Rob RichardsMousley
57.1
55.4
52.1
164. 6
8
Geoff Auhl
52.0
56.1
55.1
163. 2
9
Ron Betts
58.6
53.2
51.1
162. 9
10
Stephen Hart
52.1
51.1
59.4
162. 6
11
Noel Osborn
54.1
53.2
55.3
162. 6
12
Grant Groves
55.2
54.2
53.2
162. 6
13
Ernest Mace
58.1
49.0
53.2
160. 3
14
Richard Lane
54.0
55.2
50.1
159. 3
15
Cedric May
54.3
48.1
53.1
155. 5
16
Peter Drew
52.1
55.3
47.1
154. 5
17
Bruce Houston
51.2
48.1
52.1
151. 4
18
Michael Waites
47.0
56.1
48.0
151. 1
19
William Austin
50.2
43.1
45.1
138. 4

The SYME First Stage - Standard F Class 'B'.

Place
Name
900
900
1000
Stage 2 Agg
1
Richard Blocksidge
57.5
55.1
51.1
163. 7
2
Rolf Carpeggiani
53.1
55.3
52.1
160. 5
3
Ben Carpeggiani
52.0
54.0
54.0
160. 0
4
Anthony McKenna
55.2
49.3
54.3
158. 8
5
Clifford Jones
51.0
54.2
52.4
157. 6
6
Carolynn Nitschke
48.1
50.1
48.1
146. 3
7
Gerald Upchurch
48.0
47.1
46.1
141. 2
8
Denis Fahy
47.0
48.1
45.1
140. 2
9
Keith Metzke
49.0
51.0
36.0
136. 0
10
Robert Cruickshank
40.0
41.0
42.0
123. 0
11
Peter Nitschke
40.0
39.1
34.0
113. 1

The SYME First Stage - Open F Class.

Place
Name
900
900
1000
Stage 2 Agg
1
Rodney Mahon
60.4
56.1
57.2
173. 7
2
John Tracey
58.5
59.5
54.2
171.12
3
Paul Janzso
55.1
57.2
58.5
170. 8
4
Kelvin Bell
53.0
54.2
55.2
162. 4
5
Gary Hunt
52.1
56.3
44.1
152. 5
 
Copyright © Victorian Rifle Association.