doctype html public "-//w3c//dtd html 4.0 transitional//en"> Victorian Rifle Association
 

 
 
 

COMPETITION RESULTS
Results
Other results . . A Grade. . B Grade . . C Grade

The "QUEENS" Aggregate - F Class Standard 'A'.

Place Name Club 300 500 500 600 600 900 900 1000 Agg
1
Adam Davies South Bendigo
56.3
58.4
60.5
59.7
58.2
57.3
58.1
48.1
454.26
2
Robert Pedersen Hobart TRC
57.5
56.1
59.3
55.3
56.0
57.3
56.1
53.1
449.17
3
Stuart Sluggett Warracknabeal
59.4
58.1
58.5
59.4
56.3
52.0
51.3
54.2
447.22
4
Matthew Roberts Phoenix TR
58.6
54.3
59.4
58.1
56.4
53.3
55.0
53.4
446.25
5
Ernest Mace Central
53.2
57.2
59.5
60.2
55.1
55.1
49.2
58.5
446.20
6
Stephen Hart Railway & Tram
55.1
58.2
59.5
58.5
59.2
52.2
52.1
53.2
446.20
7
John Eland FitzroyCaulfield
52.1
58.5
57.4
57.5
58.4
51.1
57.3
55.1
445.24
8
John Peters Cessnock
55.0
58.5
59.6
53.2
60.5
56.4
48.1
54.2
443.25
9
Bruce Kneebone Wangaratta
59.4
59.4
58.5
54.2
56.1
55.2
54.1
48.0
443.19
10
Ron Betts Darwin
59.5
52.3
57.2
60.3
51.0
58.3
51.1
52.2
440.19
11
Grant Groves Wodonga
59.3
53.0
59.2
59.3
54.3
51.3
57.2
47.0
439.16
12
Rob Halloran Junee
57.4
56.1
51.2
57.4
53.2
55.3
53.1
55.1
437.18
13
Noel Osborn Stratford/Maffra
57.3
56.1
57.3
56.3
51.1
55.1
55.1
50.2
437.15
14
Bruce Houston Sale
57.3
52.0
57.5
57.2
57.4
58.3
49.2
48.1
435.20
15
Peter Drew Grafton
59.5
54.2
60.6
55.1
54.1
47.1
55.1
51.0
435.17
16
Rob RichardsMousley Phoenix Target
57.3
56.2
60.1
50.1
53.2
56.3
53.2
49.0
434.14
17
Jenny Davies South Bendigo
58.5
60.3
57.2
56.3
55.5
46.1
50.1
50.0
432.20
18
William Austin Werribee
56.1
58.3
53.3
54.1
56.1
49.1
57.3
49.2
432.15
19
Terry Brewer Wst Broken Hill
58.4
55.4
56.4
59.2
49.1
50.0
52.1
52.2
431.18
20
Richard Lane Natimuk
58.2
56.1
55.1
53.1
54.2
52.1
53.2
48.0
429.10
21
Michael Waites Warragul/Drouin
56.2
57.5
58.2
55.4
55.5
52.3
48.0
45.1
426.22
22
Cedric May Canberra
55.4
57.1
56.2
53.0
55.1
51.2
45.0
45.0
417.10
23
Cheryl Ratcliff Maryborough
55.0
52.2
54.3
53.2
51.1
50.1
48.2
39.1
402.12
24
Geoff Auhl Castlemaine
57.5
55.3
58.2
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
170.10

The "QUEENS" Aggregate - F Class Standard 'B'.

Place Name Club 300 500 500 600 600 900 900 1000 Agg
1
Stephen Sharp Bungendore
57.1
59.4
57.4
58.2
53.2
51.0
57.3
53.2
445.18
2
Ben Carpeggiani Fitz/Caulfield
57.2
56.1
57.2
60.6
55.3
57.3
53.2
45.0
440.19
3
Rolf Carpeggiani Fitz/Caulfield
59.2
53.4
55.1
56.0
53.2
54.1
48.2
52.3
430.15
4
Richard Blocksidge Albert District
56.2
59.2
54.2
55.0
51.1
56.1
51.1
48.1
430.10
5
Kay Eland FitzroyCaulfield
56.1
58.4
54.2
54.1
54.1
53.2
52.1
45.0
426.12
6
Ken Maloney Maryborough
56.0
56.3
57.5
53.2
52.1
49.2
52.2
49.0
424.15
7
Carolynn Nitschke Warracknabeal
56.4
55.1
57.1
57.1
54.1
57.3
44.1
41.0
421.12
8
Gerald Upchurch Hobart Target
57.2
53.2
53.0
50.0
59.5
52.4
48.0
47.1
419.14
9
Anthony McKenna Grafton
57.4
57.2
56.0
55.2
55.0
53.1
46.0
38.0
417.9
10
David Zerbe CTV
55.2
53.1
51.2
51.4
54.3
51.2
49.2
50.1
414.17
11
Alan Wright Lang Lang
53.2
53.2
57.2
58.2
50.1
56.3
44.0
43.0
414.12
12
Denis Fahy Stratford/Maffra
52.0
57.3
55.2
57.1
52.0
53.1
52.1
36.0
414.8
13
Ray Parker Maryborough
54.3
54.1
54.3
58.4
53.0
54.2
51.3
33.0
411.16
14
Peter Nitschke Warracknabeal
56.3
55.1
51.2
54.4
54.4
47.0
47.0
47.0
411.14
15
Claudia RichardsMousley Phoenix Target
56.1
51.0
55.1
50.1
53.2
52.3
42.0
51.0
410.8
16
Ronald Haass Werribee
54.2
55.3
46.0
57.2
53.0
51.2
40.1
39.1
395.11
17
Clifford Jones Sale
36.0
54.2
54.1
53.1
54.4
45.0
41.0
48.0
385.8
18
Greg Phelan Yarram
38.0
48.0
48.1
55.2
49.0
45.0
53.2
44.1
380.6
19
Stan Smith Castlemaine
55.2
49.2
50.1
49.2
48.0
47.1
42.0
35.0
375.8
20
Robert Cruickshank Tooraweenah
54.2
56.0
55.1
56.3
51.2
38.0
42.0
4.0
356.8
21
Keith Metzke Karramomus
46.1
50.0
49.1
43.0
42.0
42.0
43.0
0.0
315.2
22
Kevin Armstrong FitzroyCaulfield
43.2
49.0
48.1
51.0
49.1
35.0
0.0
0.0
275.4

The "QUEENS" Aggregate - Open F Class.

Place Name Club 300 500 500 600 600 900 900 1000 Agg
1
Bill Siegloff Bendigo
59.6
59.4
59.5
59.4
59.4
58.6
56.3
57.3
466.35
2
Paul Janzso Murray Bridge
57.6
60.8
59.6
60.4
55.3
59.2
58.2
51.0
459.31
3
Rodney Mahon South Bendigo
58.4
57.4
58.3
59.5
58.4
56.2
54.2
57.2
457.26
4
Robert Eager Goulburn
59.3
57.3
58.4
60.4
55.2
55.3
54.2
54.1
452.22
5
John Tracey University QLD
57.2
59.3
58.3
57.3
55.2
56.3
54.3
56.1
452.20
6
Gary Hunt South Bendigo
59.2
54.1
59.5
59.7
55.3
57.2
55.1
52.1
450.22
7
Paul Read Wodonga
59.7
59.4
58.6
59.2
53.3
57.4
55.3
46.1
446.30
8
Ron Harrison Bendigo
58.3
58.4
59.4
59.4
56.5
48.2
55.1
53.1
446.24
9
Kelvin Bell Brisbane
56.2
52.2
55.5
55.1
55.2
55.1
58.5
50.0
436.18
10
Ron Barich Mildura Redcliff
59.3
56.4
47.0
57.2
59.1
51.2
39.3
49.1
417.16
11
Tony Trosky Bendigo
57.2
55.1
51.1
55.1
48.0
38.1
53.1
48.2
405.9

 

 
Copyright © Victorian Rifle Association.