COMPETITION RESULTS
Results
Other results . . A Grade. . C Grade . . F Class

The "QUEENS" Aggregate - B Grade.

Place Name Club 300 500 500 600 600 900 900 1000 Agg
1
Chrisoula Grenness Castlemaine
47.1
50.4
47.3
47.2
49.4
49.3
48.3
44.3
381.23
2
Bob Jacobs Bordertown
46.4
46.1
49.6
50.5
49.3
50.2
43.0
46.4
379.25
3
Ashley Tickell Swan Hill
46.0
50.5
50.7
50.5
49.3
49.5
42.1
41.4
377.30
4
John Hope TAS Northwest
49.0
49.6
48.4
49.2
46.1
44.0
43.2
46.3
374.18
5
Peter Barry Darwin
49.5
48.5
47.4
50.4
46.2
45.1
43.2
43.1
371.24
6
Bradley Cook Stratford Mafra
50.6
46.1
49.5
47.2
46.4
45.3
42.2
45.4
370.27
7
Graham Doig FitzroyCaulfield
47.6
48.4
50.3
48.5
45.1
45.1
43.4
43.2
369.26
8
Peter Daldy Karramomus
44.1
46.3
48.3
50.5
49.5
47.2
45.1
40.4
369.24
9
Darren Pinkerton Orange
45.2
47.0
49.3
47.4
45.1
46.2
49.3
41.0
369.15
10
Brian Crook Canberra
45.1
47.5
49.2
48.3
46.2
42.2
46.2
45.1
368.18
11
Eric Wilson Holsworthy
45.1
43.0
48.6
49.3
46.3
41.4
48.3
47.2
367.22
12
John Aldrich Moe City
46.1
50.6
49.2
47.1
46.4
41.2
45.0
43.2
367.18
13
David Lindner Kapunda
46.1
48.1
47.3
47.3
47.2
44.2
45.2
43.1
367.15
14
Peter Farley MCC
50.3
48.3
48.2
47.1
48.5
42.1
44.1
39.1
366.17
15
Scott Brindley Explorers
46.2
47.5
45.4
49.5
46.3
49.5
46.3
37.0
365.27
16
Max Elson Castlemaine
46.4
44.3
49.3
47.4
48.5
47.1
40.1
44.0
365.21
17
Mike Rankin Wangaratta
47.4
48.4
48.3
50.2
46.1
41.3
44.3
40.2
364.22
18
Bryan McGuren Wodonga
48.1
42.2
50.4
46.3
48.3
47.3
47.1
36.1
364.18
19
Garry Walton Lang Lang
45.2
50.4
47.2
45.3
43.1
47.3
44.5
42.1
363.21
20
Peter Casley Murray Bridge
48.3
43.3
50.5
49.6
41.4
47.2
42.1
42.3
362.27
21
Mal McKenzie Port Maquarie
45.2
48.1
49.5
47.3
46.3
43.2
45.2
39.3
362.21
22
John Young Junee
48.3
43.3
49.5
48.3
45.2
44.1
41.2
42.3
360.22
23
Stephen Nitschke Warracknabeal
47.4
48.2
48.4
43.3
49.4
43.1
42.3
39.1
359.22
24
John Read Natimuk
45.1
44.0
46.3
46.4
45.1
43.2
43.4
47.2
359.17
25
Paul Murphy Lilydale
47.3
46.2
46.3
46.3
48.2
43.1
43.3
40.0
359.17
26
Frank Metzke Karramomus
47.3
46.1
49.0
47.2
46.1
43.2
38.2
41.2
357.13
27
Trevor Petschel Werribee
44.2
44.2
47.1
48.4
48.4
40.1
38.0
45.1
354.15
28
Ken Reither Bacchus Marsh
46.3
47.3
46.2
47.4
48.1
39.2
38.1
42.3
353.19
29
Warwick Sides Cootamundra
46.4
44.2
49.3
44.2
45.3
40.2
42.2
43.0
353.18
30
Trevor Diffey Wangaratta
44.2
46.3
48.0
44.3
46.3
44.3
40.0
41.2
353.16
31
Barry Plowman Orange
43.0
43.1
47.1
49.4
46.3
46.0
38.2
39.2
351.13
32
Rod Gerrett Wangaratta
49.4
43.6
48.2
47.3
45.2
43.0
44.1
30.1
349.19
33
Peter Harris Sandford
43.1
48.3
45.3
45.3
47.3
42.1
46.2
28.1
344.17
34
Gavin Armstead Colac
46.4
45.3
46.1
41.1
42.3
36.2
43.2
45.0
344.16
 
 
Copyright © Victorian Rifle Association.