COMPETITION RESULTS
Results
Other results . . A Grade. . B Grade . . C Grade

Grand Aggregate - F Class Standard 'A'.

Place Name Club Syme Queens Grand Agg.
1
Robert Pedersen Hobart TRC
352.28
449.17
801.45
2
Stuart Sluggett Warracknabeal
339.18
447.22
786.40
3
John Peters Cessnock
341.17
443.25
784.42
4
Ron Betts Darwin
338.22
440.19
778.41
5
Rob Halloran Junee
341.11
437.18
778.29
6
Stephen Hart Railway & Tram
331.16
446.20
777.36
7
Grant Groves Wodonga
334.17
439.16
773.33
8
Jenny Davies South Bendigo
341.12
432.20
773.32
9
Rob RichardsMousley Phoenix Target
336.17
434.14
770.31
10
Noel Osborn Stratford/Maffra
333.10
437.15
770.25
11
Ernest Mace Central
322.12
446.20
768.32
12
Terry Brewer West Broken Hill
335.20
431.18
766.38
13
Peter Drew Grafton
326.13
435.17
761.30
14
Richard Lane Natimuk
327.11
429.10
756.21
15
Michael Waites Warragul/Drouin
323. 8
426.22
749.30
16
Bruce Houston Sale
313.11
435.20
748.31
17
Cedric May Canberra
322.10
417.10
739.20
18
William Austin Werribee
303. 8
432.15
735.23
19
Geoff Auhl Castlemaine
332.11
170.10
502.21
20
Adam Davies South Bendigo
0. 0
454.26
454.26
21
Matthew Roberts Phoenix TR
0. 0
446.25
446.25
22
John Eland FitzroyCaulfield
0. 0
445.24
445.24
23
Bruce Kneebone Wangaratta
0. 0
443.19
443.19
24
Cheryl Ratcliff Maryborough
0. 0
402.12
402.12

Grand Aggregate - F Class Standard 'B'.

Place Name Club Syme Queens Grand Agg.
1
Ben Carpeggiani Fitz/Caulfield
328. 6
440.19
768.25
2
Richard Blocksidge Albert District
334.17
430.10
764.27
3
Rolf Carpeggiani Fitz/Caulfield
332.17
430.15
762.32
4
Anthony McKenna Grafton
331.20
417. 9
748.29
5
Carolynn Nitschke Warracknabeal
315.14
421.12
736.26
6
Gerald Upchurch Hobart Target
313.15
419.14
732.29
7
Denis Fahy Stratford/Maffra
308. 8
414. 8
722.16
8
Clifford Jones Sale
318.13
385. 8
703.21
9
Peter Nitschke Warracknabeal
277. 4
411.14
688.18
10
Robert Cruickshank Tooraweenah
275. 8
356. 8
631.16
11
Keith Metzke Karramomus
241. 0
315. 2
556. 2
12
Stephen Sharp Bungendore
0. 0
445.18
445.18
13
Kay Eland FitzroyCaulfield
0. 0
426.12
426.12
14
Ken Maloney Maryborough
0. 0
424.15
424.15
15
David Zerbe CTV
0. 0
414.17
414.17
16
Alan Wright Lang Lang
0. 0
414.12
414.12
17
Ray Parker Maryborough
0. 0
411.16
411.16
18
Claudia RichardsMousley Phoenix Target
0. 0
410. 8
410. 8
19
Ronald Haass Werribee
0. 0
395.11
395.11
20
Greg Phelan Yarram
0. 0
380. 6
380. 6
21
Stan Smith Castlemaine
0. 0
375. 8
375. 8
22
Kevin Armstrong FitzroyCaulfield
0. 0
275. 4
275. 4

Grand Aggregate - Open F Class.

Place Name Club Syme Queens Grand Agg.
1
Rodney Mahon South Bendigo
350.21
457.26
807.47
2
Paul Janzso Murray Bridge
343.17
459.31
802.48
3
John Tracey University QLD
343.24
452.20
795.44
4
Gary Hunt South Bendigo
328.19
450.22
778.41
5
Kelvin Bell Brisbane
339.15
436.18
775.33
6
Bill Siegloff Bendigo
0. 0
466.35
466.35
7
Robert Eager Goulburn
0. 0
452.22
452.22
8
Paul Read Wodonga
0. 0
446.30
446.30
9
Ron Harrison Bendigo
0. 0
446.24
446.24
10
Ron Barich Mildura Redcliff
0. 0
417.16
417.16
11
Tony Trosky Bendigo
0. 0
405. 9
405. 9
 

 
Copyright © Victorian Rifle Association.