COMPETITION RESULTS
Results
Other results . . B Grade. . C Grade . . F Class

The "SYME" - A Grade.

Place
Name Club
300
500
600
900
900
1000
Aggregate
1
Jim Bailey Holsworthy
50.8
50.7
50.8
48 4
50.3
49.2
297.32
2
Warren Grenness Castlemaine
48.5
49 8
50.6
49.7
50.5
50.1
296.32
3
Rod Gray MCC
48.3
50.4
50.7
49.5
49.3
49.4
295.26
4
Helen Griffiths Pacific
50.6
50.7
50.7
49.7
50.5
45.3
294.35
5
Trevor Rhodes Castlemaine
50.7
49.6
49.3
48.4
49.6
49.4
294.30
6
Ken Young Sthern Highlands
49.7
49.6
50.6
49.2
47.1
50.6
294.28
7
Ian Noll Pt. Augusta
50.5
50.7
49.3
49.5
48.3
47.3
293.26
8
David Rich Kaniva
50.5
49.3
50.5
49.4
45.3
50.5
293.25
9
Stephen Williams Bathurst
50.7
50.6
50.3
47.3
47.2
49.3
293.24
10
Wayne Boschetti Bendigo
49.1
50.3
50.4
49.6
49.6
46.3
293.23
11
Richard Jones Manly
49.5
50.5
50.5
48.6
47.5
48.7
292.33
12
Mick Liston Warracknabeal
50.7
49.4
50.4
49.4
48.2
46.1
292.22
13
Spencer Dunstall Ungarie
49.7
49.6
49.5
50.5
49.5
44.2
290.30
14
Alan Hobbs Natimuk
49.8
50.3
48.4
45.3
49.4
49.4
290.26
15
Bevan Mehrtens Malvern NZ
49.7
49.5
49.5
48.3
48.2
47.3
290.25
16
Mark Buchanan Roseville
47.4
49.7
49.3
47.4
50.3
48.3
290.24
17
Leigh Metzke Karramomus
50.5
50.7
49.3
49.1
50.3
42.2
290.21
18
John Hair Horsham
49.1
49.7
49.4
49.4
49.1
45.3
290.20
19
Peter Hulett Geelong
50.4
50.4
50.6
47.2
47.3
45.3
289.22
20
John Baxter Lithgow Small
50.3
50.7
46.2
49.2
49.3
45.3
289.20
21
Paul Gale CTV
50.3
49.6
49.4
49.3
48.5
43.3
288.24
22
Phil Betts Karramomus
49.4
49.7
50.4
46.2
48.4
46.3
288.24
23
John Caske Natives
47.1
49.4
48.4
49.3
47.4
47.3
287.19
24
Bryan McGuren Wodonga
46.3
49.5
48.2
47.2
48.4
49.2
287.18
25
Brett Thurtell Wodonga
50.4
49.5
47.3
48.2
49.2
44.1
287.17
26
Brenton Bellchambers Mount Barker
50.3
49.6
48.2
47.2
47.5
45.0
286.18
27
Gregory Hahn Lyndhurst
50.3
49.4
47.2
49.4
47.5
43.3
285.21
28
Gordon Harrison Murray Bridge
50.6
49.4
47.2
45.2
48.5
46.2
285.21
29
Barry Wood Katandra
50.8
50.4
50.1
46.2
49.1
40.3
285.19
30
Peter Maher Lilydale
49.5
48.4
49.4
48.1
47.2
44.0
285.16
31
Eric Wilson Holsworthy
47.5
46.2
47.3
50.6
47.2
47.3
284.21
32
David Lindner Kapunda
47.3
49.2
48.4
45.1
48.5
47.3
284.18
33
Alan Cronk Murwillumbah
47.4
49.5
46.2
48.4
49.6
44.3
283.24
34
Tom Doxford Canberra
46.2
49.8
48.3
50.3
44.5
45.2
282.23
35
Terry Hickey Colac
47.4
49.2
49.6
47.2
42.2
48.4
282.20
36
Gregory Cavanagh Wodonga
49.2
49.3
49.4
47.4
48.2
40.2
282.17
37
Frank Horgan Bacchus Marsh
48.3
48.4
46.2
45.2
48.3
47.2
282.16
38
John Kiefer Bendigo
49.4
50.8
46.3
48.3
50.6
38.2
281.26
39
Scott Monaghan Narromine/Dubbo
49.7
45.2
48.2
45.2
48.4
46.1
281.18
40
Gary Somerville Mosman/Neut. Bay
48.4
48.4
47.2
47.3
47.2
43.2
280.17
41
John Aldrich Moe City
48.5
48.4
49.1
43.2
47.3
45.2
280.17
42
John Gullock Wangaratta
47.6
48.4
48.3
40.3
47.3
46.2
276.21
43
Carol Hulett Geelong
47.2
46.6
47.3
47.3
44.2
45.3
276.19
44
Cliff Abbott Lilydale
48.3
48.2
48.4
47.3
47.4
38.2
276.18
45
David Willis Armidale
49.3
46.2
47.4
44.1
43.2
47.3
276.15
46
Reg Rowlands Lyndhurst
45.2
45.3
47.3
46.3
46.1
44.1
273.13
47
Eric Thompson Launceston VDC
48.4
48.1
41.0
45.1
42.2
47.1
271.9
48
John Hope TAS NW Target
47.2
47.3
45.3
45.3
47.2
37.3
268.16
49
Alan Rowlands Lyndhurst
47.5
48.3
46.1
45.2
36.0
40.0
262.11
50
David Coates Bendigo
0.0
0.0
0.0
49.6
47.5
50.6
146.17
 
 
Copyright © Victorian Rifle Association.