COMPETITION RESULTS
Results
Other results . . A Grade. . C Grade . . F Class

The "QUEENS" Aggregate - B Grade.

Place
Name Club
300
500
500
600
600
900
900
1000
Agg
1
Keith Toh Werribee
48.1
49.4
46.1
48.4
48.4
48.4
50.3
45.3
382.24
2
Max Hedges Maryborough
48.4
49.5
49.7
47.1
48.3
46.2
49.2
45.2
381.26
3
Ron Harrison Bendigo
50.5
49.3
50.5
45.3
49.4
47.0
44.2
44.3
378.25
4
Bradley Cook Stratford/Maffra
48.5
48.5
50.4
49.2
47.5
48.2
46.2
41.2
377.27
5
Doug Ratcliff Maryborough
46.3
47.4
48.2
47.1
48.4
44.2
48.4
47.3
375.23
6
Michael Rankin Wangaratta
49.3
47.4
49.3
46.2
47.3
48.1
43.4
46.1
375.21
7
Barry Plowman Orange
47.2
49.7
47.3
46.2
48.6
46.2
46.3
45.4
374.29
8
Graham Doig Fitz/Caulfield
48.2
50.8
49.5
45.2
50.2
48.1
46.3
38.1
374.24
9
Peter Harris Huonville
48.5
47.1
49.7
49.2
45.3
48.2
46.4
41.0
373.24
10
Peter Daldy Karramomus
46.3
47.2
49.4
49.2
46.2
47.3
46.4
42.2
372.22
11
Brenda Purden Shepparton
50.4
47.3
48.3
45.2
45.1
45.2
49.4
42.2
371.21
12
David Green Lang Lang
48.1
48.1
49.3
49.7
46.1
46.2
40.2
44.3
370.20
13
Kerry Samuel Karratha
49.5
49.4
46.5
48.4
47.4
41.3
46.1
43.1
369.27
14
Les McKnight Pt. Augusta
48.4
47.3
47.2
46.2
45.2
44.2
49.8
42.1
368.24
15
Michael Purden Shepparton
46.4
49.4
47.4
45.3
46.3
45.1
44.4
46.1
368.24
16
Frank Metzke Karramomus
47.2
47.2
48.2
46.6
44.2
46.2
43.1
47.6
368.23
17
Mark Garbutt Canberra
46.3
49.2
48.6
48.3
43.1
46.3
43.2
45.3
368.23
18
Paul Milburn Wodonga
46.3
48.0
47.3
46.3
46.1
48.5
47.3
36.1
364.19
19
Paul Murphy Bacchus Marsh
43.1
45.2
47.1
47.4
47.5
43.3
43.0
49.1
364.17
20
David Higgins Grafton
43.1
42.1
45.0
47.0
48.5
48.4
49.2
41.2
363.15
21
Trevor Diffey Wangaratta
43.1
46.2
48.3
45.3
47.2
46.2
45.3
42.1
362.17
22
Warwick Sides Junee
44.4
48.3
48.4
46.3
46.3
42.2
44.3
42.4
360.26
23
Kenneth Pickett Hamilton
44.1
50.5
48.6
48.4
45.2
41.1
40.1
36.0
352.20
24
Peter Rix Bordertown
46.3
46.2
42.2
46.1
45.0
42.2
46.2
38.1
351.13
25
Scott Brindley Explorers
0.0
0.0
0.0
47.4
46.4
42.2
45.4
42.1
222.15
 
 
Copyright © Victorian Rifle Association.