COMPETITION RESULTS
Results
Other results . . B Grade. . C Grade. . F Class

Grand Aggregate - A Grade.

Place
Name Club
Syme
Queens
Grand Agg.
1
Jim Bailey Holsworthy
297.32
393.49
690.81
2
Warren Grenness Castlemaine
296.32
393.33
689.65
3
Rod Gray MCC
295.26
394.35
689.61
4
Richard Jones Manly
292.33
396.42
688.75
5
Ken Young Sthern Highlands
294.28
393.43
687.71
6
Mark Buchanan Roseville
290.24
394.34
684.58
7
Spencer Dunstall Ungarie
290.30
393.35
683.65
8
Helen Griffiths Pacific
294.35
388.37
682.72
9
Bevan Mehrtens Malvern NZ
290.25
392.34
682.59
10
Stephen Williams Bathurst
293.24
388.38
681.62
11
David Rich Kaniva
293.25
388.35
681.60
12
Phil Betts Karramomus
288.24
392.38
680.62
13
Ian Noll Pt. Augusta
293.26
387.36
680.62
14
Wayne Boschetti Bendigo
293.23
385.34
678.57
15
Mick Liston Warracknabeal
292.22
386.33
678.55
16
Brenton Bellchambers Mount Barker
286.18
392.26
678.44
17
Paul Gale CTV
288.24
389.35
677.59
18
Alan Hobbs Natimuk
290.26
387.29
677.55
19
Leigh Metzke Karramomus
290.21
387.20
677.41
20
John Baxter Lithgow Small
289.20
386.39
675.59
21
John Hair Horsham
290.20
385.32
675.52
22
Gregory Hahn Lyndhurst
285.21
389.24
674.45
23
Trevor Rhodes Castlemaine
294.30
378.29
672.59
24
Gordon Harrison Murray Bridge
285.21
386.26
671.47
25
Tom Doxford Canberra
282.23
388.31
670.54
26
Terry Hickey Colac
282.20
387.30
669.50
27
Peter Hulett Geelong
289.22
379.28
668.50
28
Scott Monaghan Narromine/Dubbo
281.18
386.33
667.51
29
Alan Cronk Murwillumbah
283.24
384.24
667.48
30
John Caske Natives
287.19
378.24
665.43
31
Brett Thurtell Wodonga
287.17
377.30
664.47
32
Frank Horgan Bacchus Marsh
282.16
382.30
664.46
33
Gregory Cavanagh Wodonga
282.17
380.27
662.44
34
Peter Maher Lilydale
285.16
376.26
661.42
35
Bryan McGuren Wodonga
287.18
373.23
660.41
36
John Gullock Wangaratta
276.21
381.25
657.46
37
David Lindner Kapunda
284.18
373.25
657.43
38
John Kiefer Bendigo
281.26
375.27
656.53
39
Reg Rowlands Lyndhurst
273.13
382.28
655.41
40
David Willis Armidale
276.15
377.20
653.35
41
Cliff Abbott Lilydale
276.18
374.26
650.44
42
Carol Hulett Geelong
276.19
374.25
650.44
43
Eric Thompson Launceston VDC
271. 9
376.36
647.45
44
Gary Somerville Mosman/Neut. Bay
280.17
365.18
645.35
45
Eric Wilson Holsworthy
284.21
358.22
642.43
46
John Hope TAS NW Target
268.16
372.24
640.40
47
John Aldrich Moe City
280.17
354.20
634.37
48
Alan Rowlands Lyndhurst
262.11
353.20
615.31
49
David Coates Bendigo
146.17
385.37
531.54
50
Barry Wood Katandra
285.19
242.18
527.37
 

 
Copyright © Victorian Rifle Association.