COMPETITION RESULTS
Results
Other results . . B Grade. . C Grade . . F Class

The "SYME" - A Grade.

Place Name Club 300 500 600 900 900 1000 Aggregate
1
David Rich Kaniva
50.6
50.3
49 4
50.3
50.9
50.9
299.34
2
Kim O'Loghlen Natives
49.5
50.8
50.3
50.5
50 5
50.5
299.31
3
Michael Collings Te Puke
50.6
50.5
50.5
50.4
50.7
49.3
299.30
4
Robert Rush Ipswich
50.4
50 6
50.4
50.7
50.6
48.1
298.28
5
Brian Carter Te Puke
50.6
49.5
50.4
49.6
49.7
50.8
297.36
6
John Snowden Ashburton N.Z
50.8
49.5
50.7
49.4
50.8
49.3
297.35
7
Jim Bailey Holsworthy
49.4
50.7
50.4
49.6
50.5
49.4
297.30
8
Stephen Williams Bathurst
50.6
50.5
50.5
50.5
49.6
48.3
297.30
9
Geoffrey Grenfell Bendigo
48.4
50.5
50.6
50.3
49.7
49.4
296.29
10
John Kiefer Bendigo
50.4
49.5
49.4
50.4
50.7
48.3
296.27
11
Evan R Jones Manly
50.6
50.4
49.4
50.1
50.7
47.3
296.25
12
Warren Grenness Castlemaine
48.6
50.4
48.3
50.8
50.7
49.7
295.35
13
Helen Griffiths Pacific
48.5
49.6
50.5
50.7
50.8
48.3
295.34
14
Phil Betts Karramomus
50.6
48.5
50.6
50.5
50.7
47.5
295.34
15
David Brewster Fitz Caulfield
50.8
50.5
49.5
49.8
50.4
47.3
295.33
16
Bevan Mehrtens New Zealand
50.4
50.6
49.3
48.4
50.5
48.4
295.26
17
John Hair Horsham
49.7
50.8
49.4
49.6
48.2
49.4
294.31
18
Geoff Grosskreutz Brisbane
49.6
50.5
50.8
50.7
49.4
46.1
294.31
19
Catherine Smith Mariners
49.6
49.5
50.5
50.4
48.3
48.3
294.26
20
Diane Collings Te Puke
49.6
50.5
47.2
50.5
50.4
48.3
294.25
21
Mark Buchanan Roseville
50.7
47.5
50.4
49.2
48.3
50.3
294.24
22
Barry Wood Katandra
48.5
50.3
49.3
49.3
50.2
48.5
294.21
23
Philip Bradshaw CTV
50.2
50.4
49.5
49.3
49.3
47.1
294.18
24
Alan Hobbs Natimuk
49.3
48.4
49.3
49.1
49.3
50.3
294.17
25
John Baxter Lithgow
50.7
49.3
50.8
49.4
49.5
46.2
293.29
26
Gregory Traeger Murray Bridge
49.4
49.4
50.4
48.5
48.4
49.6
293.27
27
David McIntosh Canberra
50.5
50.6
48.3
48.5
49.4
48.4
293.27
28
Richard Jones Manly
50.3
49.3
48.6
49.4
48.4
49.6
293.26
29
Ken Young Sth Highlands
50.6
49.7
49.6
50.5
50.8
44.1
292.33
30
Peter Thurtell Wingham
47.3
47.4
49.6
50.5
50.5
49.4
292.27
31
Terry Hickey Colac
49.4
47.4
50.6
49.4
49.5
48.4
292.27
32
Alan Taylor Narromine
50.4
49.3
47.3
48.5
49.5
49.4
292.24
33
Bill Baker Pacific
49.7
49.5
48.3
49.2
48.5
49.2
292.24
34
Mick Liston Warracknabeal
50.5
48.1
50.9
49.2
49.5
46.2
292.24
35
Jennifer Stewart Herberton
48.4
49.1
48.4
50.4
49.3
48.4
292.20
36
Bob Jacobs Bordertown
50.4
50.5
49.4
49.1
47.1
47.4
292.19
37
Tony Moon Wingham
50.4
50.6
48.4
50.2
49.8
44.3
291.27
38
Bill Barry Holsworthy
47.3
48.3
50.6
49.6
49.4
48.3
291.25
39
Richard Spillman Light River
49.3
48.2
49.5
49.4
48.4
48.2
291.20
40
Ian R Noll Port Augusta
50.5
49.4
46.3
48.2
47.4
50.6
290.24
41
Jan Dyer Darwin
49.5
48.6
47.5
50.2
49.3
47.2
290.23
42
Doug Ratcliff Maryborough
50.3
47.2
48.1
49.3
48.3
48.3
290.15
43
Peter Maher Lilydale
47.3
49.8
49.6
49.7
48.5
47.3
289.32
44
Geoffrey Doig Wangaratta
49.4
46.3
50.4
48.4
50.5
46.3
289.23
45
Kevin Schwebel Holsworthy
48.5
48.2
47.1
49.6
50.6
47.2
289.22
46
Geoff Kerr Pacific
48.5
46.3
49.3
49.5
50.2
47.4
289.22
47
Geoff Krake Bendigo
49.6
50.3
48.4
48.4
49.4
45.1
289.22
48
John Jacobs Bordertown
50.4
49.4
49.5
50.3
46.3
45.3
289.22
49
Paul Gale CTV
48.4
47.3
49.2
49.6
48.4
48.2
289.21
50
Carol Solomon Ayr
49.2
49.4
50.5
48.3
48.6
45.1
289.21
51
John Caske Natives
49.4
48.3
49.4
48.4
50.3
45.2
289.20
52
Greg Hahn Lyndhurst
50.5
49.3
49.1
46.1
47.4
48.6
289.20
53
Gordon Harrison Murray Bridge
48.6
48.5
48.5
47.2
48.5
49.3
288.26
54
Malcom Dodson Kaituna Blen
49.5
47.3
49.4
49.2
49.5
45.3
288.22
55
Jim Blomfield Bowen
47.5
49.2
48.4
50.4
49.3
45.2
288.20
56
Barbara Bell Holsworthy
49.2
48.1
46.5
49.4
47.4
49.3
288.19
57
Cliff Abbott Lilydale
48.3
48.3
48.3
46.3
50.4
48.2
288.18
58
Bryan McGuren Wodonga
48.3
48.3
48.5
49.4
47.1
48.2
288.18
59
Alison Hansen Mount Barker
49.3
48.3
48.4
48.2
49.4
46.1
288.17
60
George Conner Robinvale
50.6
46.4
50.5
49.7
49.6
43.2
287.30
61
John Hope Tasmaina NW
48.5
47.4
50.4
47.5
50.6
45.2
287.26
62
Micheil Sweet Hobart Target
50.7
49.5
47.2
47.3
47.2
47.3
287.22
63
John Young Junee
48.1
48.3
48.2
49.6
48.3
46.4
287.19
64
John Collis Smithton
49.6
46.3
49.4
47.2
48.2
48.2
287.19
65
John Gullock Wangaratta
48.1
48.6
46.1
47.1
50.5
48.3
287.17
66
Michael Purden Shepparton
49.4
49.3
46.4
47.2
48.2
48.2
287.17
67
Barry Southern Stratford
48.2
48.2
50.4
46.0
47.3
48.3
287.14
68
Eric Thompson Launceston
50.5
47.4
47.5
44.1
50.3
48.1
286.19
69
Warwick Sides Junee
48.1
49.3
45.2
49.2
48.3
47.2
286.13
70
John Gayfer Wodonga
47.5
48.6
50.7
46.4
48.5
46.2
285.29
71
Joe Melbourne Nagambie
50.7
49.7
47.1
48.3
44.1
47.4
285.23
72
Susan Schwebel Holsworthy
47.1
48.4
49.4
49.7
48.2
44.1
285.19
73
Allan Rowlands Lyndhurst
48.3
45.1
48.2
46.3
48.2
50.3
285.14
74
Barry Plowman Orange
47.2
48.5
46.3
44.1
50.5
48.4
283.20
75
Robert Lawler Bega
47.2
49.4
49.4
48.4
47.1
43.1
283.16
76
Scott Monaghan Narromine
46.2
49.3
48.5
50.3
45.0
45.2
283.15
77
Trevor Rhodes Castlemaine
48.3
48.2
47.1
46.3
48.4
45.3
282.16
78
Wayne Boschetti Bendigo
48.6
50.7
48.5
49.5
47.4
38.1
280.28
79
John Aldrich Moe City
48.2
47.5
46.0
47.4
44.4
47.4
279.19
80
Bill Clark Light River
47.3
46.2
49.4
47.4
48.3
41.1
278.17
81
David Brown Narromine
49.6
48.0
47.3
49.1
47.4
38.0
278.14
82
Ronald Matthews Lyndhurst
47.1
44.0
48.4
49.3
47.3
42.3
277.14
83
Peter Fry CTV
46.1
47.4
48.2
46.2
46.6
43.0
276.15
84
Ross Geange NZ
0.0
0.0
0.0
47.3
50.5
49.8
146.16
85
Graham Dyson Yambuk
49.6
49.3
47.4
0.0
0.0
0.0
144.13
 
 
Copyright © Victorian Rifle Association.