COMPETITION RESULTS
Results
Other results . . A Grade. . B Grade . . C Grade

Grand Aggregate - Standard F Class 'A'.

Place Name Club Syme Queens Grand Agg.
1
John Kielly Pheasant Creek
347
451
798
2
Adam Davies Castlemaine
342
455
797
3
Bob Pedersen Hobart TRC
337
459
796
4
John Eland Fitz/Caul
335
459
794
5
Ernest W Mace Central
334
458
792
6
Stuart Sluggett Warracknabeal
339
453
792
7
John Peters Cessnock
332
459
791
8
Mark Heyward Cyc'sts Torr Vly
341
450
791
9
Malcom Hambleton South Perth
341
448
789
10
Greg Warrian Tumut
338
450
788
11
James H Freebairn Balaklava
340
446
786
12
Stephen Hart Rail & Tram
336
449
785
13
Peter Drew Grafton
339
446
785
14
Tom Lowndes Wangaratta
331
452
783
15
Grant Groves Wodonga
331
450
781
16
Barbara Moritz Armidale
331
448
779
17
John Black Grafton
332
447
779
18
Warwick Brown Darling Range
350
429
779
19
Paul Read Wodonga
328
450
778
20
Rodney Rees Chidlow
335
442
777
21
Rob Halloran Junee
330
446
776
22
Noel Osborn Stratford Maffra
325
450
775
23
Geoffrey Auhl Castlemaine
328
446
774
24
Ross Atherton Brisbane
329
445
774
25
Jenni Hausler Brisbane
329
444
773
26
Richard Blocksidge Albert District
333
438
771
27
Glenn Rush Ipswich
331
438
769
28
Chris Green Cyclist Torrens
338
431
769
29
Ken McLachlan Pheasant Creek
324
430
754
30
Mary A Brown Darling Range
319
429
748
31
Keith Lucas Moe City
323
417
740
32
William Austin Werribee
282
420
702

 

Grand Aggregate - Standard F Class 'B'.

Place Name Club Syme Queens Grand Agg.
1
Dennis Gullan Sandford
339
447
786
2
Alan Seaman West Wallsend
327
452
779
3
Robert A Harvey Marrickville
329
449
778
4
John Oddy Tumut
323
448
771
5
Ken R Dunstan Murwillumbah
322
447
769
6
Cheryl Ratcliff Maryborough
323
446
769
7
William Herdman Pheasant Creek
330
435
765
8
Cliff Jones Moe City
332
433
765
9
Casey Bell Castlemaine
327
436
763
10
Kay Eland Fitz/Caul
332
430
762
11
Harold F Jarc Darwin
330
429
759
12
Jason Trotter Geelong
321
431
752
13
Mike Halloran Junee
330
421
751
14
Bruce Houston Sale
323
426
749
15
Cedric May Canberra
318
429
747
16
Peter Kelly Stratford Maffra
320
425
745
17
Peter Rix Bordertown
315
429
744
18
Gerald Upchurch Hobart
313
429
742
19
John S Johnstone University QLD
299
436
735
20
Frank Metzke Karramomous
313
422
735
21
Tony Whittemore Perth Fremantle
308
425
733
22
Denis Fahy Stratford Maffra
309
407
716
23
Peter McNeil Smithton
285
407
692

 

Grand Aggregate - Open F Class.

Place Name Club Syme Queens Grand Agg.
1
Rodney Mahon South Bendigo
557
753
1310
2
Gary Hunt South Bendigo
566
740
1306
3
Bill Siegloff Bendigo
546
750
1296
4
Richard Braund CTV
541
753
1294
5
Glenn Hutchins CTV
552
732
1284
6
Stuart Braund CTV
535
727
1262
7
Roderick Davies Cessnock
512
748
1260
8
Greg Phelan Yarram
504
692
1196
 

 


 
Copyright © Victorian Rifle Association.