COMPETITION RESULTS
Results
Other results . . A Grade. . C Grade . . F Class

The "SYME" - B Grade.

Place Name Club 300 500 600 900 900 1000 Aggregate
1
John Aldrich Moe City
48.5
49.4
48.4
49.4
48.3
46.0
288.20
2
Peter Johnstone Marrickville
49.3
47.3
47.2
48.3
49.6
47.2
287.19
3
Hamilton Rutherford Cheltenham NZ
47.3
50.4
46.2
48.1
48.4
46.1
285.15
4
David White Carnarvon
50.3
48.2
47.4
46.2
49.5
44.4
284.20
5
John Apperley Otorohanga NZ
47.5
48.3
47.3
47.4
47.3
47.3
283.21
6
Glenn Keogh Lang Lang
49.5
45.2
48.3
50.5
48.4
43.1
283.20
7
Carol Hulett Geelong
46.0
48.4
49.5
49.4
47.3
44.2
283.18
8
Gerald Upchurch Hobart Target
47.3
45.1
48.3
48.1
47.1
48.1
283.10
9
Franklin Eustace Hawera NZ
49.6
45.1
48.3
47.4
47.2
46.3
282.19
10
Bryan Mc Guren Wodonga
48.4
47.2
49.6
46.1
44.3
48.2
282.18
11
Scott Monaghan Narromine Dubbo
47.4
47.3
48.3
48.4
48.4
43.1
281.19
12
Bill Read University Qld
48.2
47.3
50.5
48.4
44.2
44.2
281.18
13
John Fairbairn East Perth
47.3
47.4
46.0
46.2
45.2
49.5
280.16
14
Kevin Schwebel Holsworthy
49.3
44.2
46.1
49.4
47.1
45.4
280.15
15
Ken Ward Blackwater Bluff
49.4
48.2
43.3
47.2
48.2
45.1
280.14
16
Peter Hulett Geelong
50.4
46.2
48.5
46.3
46.2
43.3
279.19
17
Peter Harris  
49.4
47.3
47.2
46.1
47.3
43.2
279.15
18
Donald Hudson Toowomba
50.7
46.3
46.2
46.2
48.4
42.3
278.21
19
Wally Hewitt Karori NZ
49.3
45.2
46.2
49.4
47.4
42.1
278.16
20
John Dodson Kaituna Blenheim
47.4
50.4
46.2
45.2
44.0
46.1
278.13
21
Steve O'Loughlin Canberra
44.2
48.2
46.3
47.5
45.2
47.3
277.17
22
Ken McLeod Bacchus Marsh
44.0
50.4
46.1
46.2
45.4
46.1
277.12
23
George Girgal Darling Range
41.1
49.2
48.6
48.5
46.0
44.1
276.15
24
Tom Prosser East Perth
49.5
48.2
46.1
48.6
46.4
38.1
275.19
25
Barry Southern Sale
46.5
45.2
48.2
46.4
48.4
42.0
275.17
26
Frank Horgan Bacchus Marsh
47.4
46.1
46.3
48.3
47.2
41.2
275.15
27
William Herdman Pheasant Creek
48.4
47.2
45.2
47.4
46.2
42.1
275.15
28
Bo Vjeby Bendigo
47.2
46.1
45.2
44.2
46.4
46.2
274.13
29
Alan Drake Hawera
47.3
43.2
48.2
46.3
46.0
44.2
274.12
30
Laurie Thompson Lang Lang
41.2
45.3
49.4
47.6
48.5
39.0
269.20
31
Graeme Belton Darling Range
45.4
46.1
38.1
48.5
47.5
45.2
269.18
32
Laurie Crouch Horsham
44.1
46.2
41.1
48.2
48.3
41.1
268.10
33
John Barrett Atherton
46.1
45.1
40.1
45.2
46.2
44.2
266.9
34
Cedric May Explorers
44.1
46.3
42.2
46.1
43.1
45.0
266.8
35
Joylene Rich Kaniva
45.2
45.3
45.1
42.3
43.0
43.1
263.10
36
Noel Bennett Hawera
49.6
45.3
31.1
47.4
45.3
44.3
261.20
37
Tommy Eskildsen Hobart Target
45.1
44.1
47.3
45.2
43.0
36.0
260.7
38
Ian Benton New Plymouth NZ
49.4
40.3
38.0
44.2
42.3
40.0
253.12
 
 
Copyright © Victorian Rifle Association.