COMPETITION RESULTS
Results
Other results . . A Grade. . C Grade. . F Class

Grand Aggregate - B Grade.

Place Name Club Syme Queens Grand Agg.
1
Peter Johnstone Marrickville
287.19
381.35
668.54
2
Bryan Mc Guren Wodonga
282.18
380.25
662.43
3
Carol Hulett Geelong
283.18
378.24
661.42
4
Glenn Keogh Lang Lang
283.20
377.25
660.45
5
John Apperley Otorohanga NZ
283.21
376.22
659.43
6
Tom Prosser East Perth
275.19
383.21
658.40
7
Gerald Upchurch Hobart Target
283.10
374.21
657.31
8
John Aldrich Moe City
288.20
368.20
656.40
9
John Dodson Kaituna Blenheim
278.13
378.21
656.34
10
Peter Hulett Geelong
279.19
376.19
655.38
11
David White Carnarvon
284.20
370.29
654.49
12
Scott Monaghan Narromine Dubbo
281.19
373.21
654.40
13
Franklin Eustace Hawera NZ
282.19
371.23
653.42
14
Bill Read University Qld
281.18
372.22
653.40
15
Hamilton Rutherford Cheltenham NZ
285.15
367.24
652.39
16
Barry Southern Sale
275.17
375.25
650.42
17
John Fairbairn East Perth
280.16
367.20
647.36
18
Kevin Schwebel Holsworthy
280.15
365.14
645.29
19
Frank Horgan Bacchus Marsh
275.15
369.22
644.37
20
Wally Hewitt Karori NZ
278.16
364.16
642.32
21
William Herdman Pheasant Creek
275.15
367.15
642.30
22
Ken McLeod Bacchus Marsh
277.12
365.18
642.30
23
Ken Ward Blackwater Bluff
280.14
362.16
642.30
24
Donald Hudson Toowomba
278.21
363.19
641.40
25
Bo Vjeby Bendigo
274.13
367.26
641.39
26
Peter Harris
279.15
362.23
641.38
27
Steve O'Loughlin Canberra
277.17
364.20
641.37
28
George Girgal Darling Range
276.15
363.15
639.30
29
Alan Drake Hawera
274.12
365.14
639.26
30
John Barrett Atherton
266. 9
366.19
632.28
31
Graeme Belton Darling Range
269.18
361.22
630.40
32
Tommy Eskildsen Hobart Target
260. 7
365.23
625.30
33
Joylene Rich Kaniva
263.10
362.15
625.25
34
Laurie Thompson Lang Lang
269.20
350.10
619.30
35
Noel Bennett Hawera
261.20
357.18
618.38
36
Laurie Crouch Horsham
268.10
343.11
611.21
37
Ian Benton New Plymouth NZ
253.12
344.12
597.24
38
Cedric May Explorers
266. 8
310.12
576.20
39
Darren Crozier Kyneton
0. 0
380.30
380.30
40
Richard Bale Concord
0. 0
369.32
369.32
41
Alison Bell Bungendore
0. 0
369.25
369.25
42
David Green Lang Lang
0. 0
368.16
368.16
43
Greg Burns North Arm
0. 0
366.17
366.17
44
Peter Aboltins Moe City
0. 0
366.13
366.13
45
Noel Uren Bacchus Marsh
0. 0
365.23
365.23
46
Mike Rankin Wangaratta
0. 0
365.18
365.18
47
Peter Farley MCC
0. 0
364.21
364.21
48
Robert Richards-Mously Phoenix Target
0. 0
362.19
362.19
49
Trevor Viney Wodonga
0. 0
361.20
361.20
50
Ian Barrett Orange
0. 0
358.12
358.12
51
Martin Jeffs MosmanNeutralBay
0. 0
357.13
357.13
52
Michael Crothers Wodonga
0. 0
356.23
356.23
53
Geoffrey Roberts Canberra
0. 0
353. 8
353. 8
 

 
Copyright © Victorian Rifle Association.