COMPETITION RESULTS
Results
Other results . . A Grade. . C Grade . . F Class

The "QUEENS" Aggregate - B Grade.

Place Name Club 300 500 600 600 700 900 900 1000 Agg
1
Neville Fyles Raglan
49.3
49.3
50.5
49.2
48.5
49.4
50.5
46.3
390.30
2
Carol Hulett GEELONG
50.5
49.3
47.2
50.5
50.5
48.1
50.3
46.2
390.26
3
Rodney Gerrett WANGARATTA
49.4
49.5
50.4
50.4
47.0
48.4
49.2
48.2
390.25
4
Diana Stuart Moe City
48.5
49.4
50.6
50.4
50.4
48.6
49.6
44.0
388.35
5
Rodney Tyler SILVER CITY
49.2
47.2
50.3
48.4
49.3
49.3
49.6
47.2
388.25
6
Carolyn Foot Canberra
47.2
49.3
48.2
49.6
49.3
45.3
50.6
49.5
386.30
7
Daniel Cotterill BUNGENDORE
47.2
48.5
49.6
49.6
47.3
49.5
50.6
46.3
385.36
8
Peter Hulett GEELONG
49.6
49.4
48.4
48.3
45.1
49.4
49.2
46.3
383.27
9
Peter Picton GRAFTON
47.3
46.2
48.5
49.4
48.3
50.3
49.3
46.3
383.26
10
Don Doig WANGARATTA
49.6
48.3
46.1
48.4
46.2
50.6
50.5
45.3
382.30
11
Bill Herdman Pheasant Creek
48.6
48.3
47.2
48.0
47.3
47.2
50.6
47.2
382.24
12
Michael Crothers Wodonga
49.1
47.2
48.6
49.3
48.3
48.5
46.4
46.2
381.26
13
Rodney Mahon SOUTH BENDIGO
50.4
48.4
49.1
46.5
48.5
47.5
49.3
43.1
380.28
14
Hubert Hassall EXPLORERS
49.2
48.4
48.3
49.3
43.3
48.2
49.3
46.1
380.21
15
Stephen East Lancefield
48.5
47.3
46.3
48.4
48.4
48.4
48.3
45.2
378.28
16
Darren Pinkerton Orange
46.3
49.4
48.3
49.3
47.1
48.3
48.3
43.2
378.22
17
John Read NATIMUK
50.4
50.3
48.3
47.4
48.3
46.1
47.4
42.0
378.22
18
Cedric May EXPLORERS
46.3
49.3
48.4
46.3
45.2
48.1
47.5
47.3
376.24
19
John Aldrich MOE CITY
49.1
48.5
46.3
46.3
45.2
46.2
49.2
47.4
376.22
20
Alan Routledge LVDC
47.6
47.4
47.3
48.4
47.6
43.1
49.2
47.2
375.28
21
Patrick Wright SANDFORD
47.1
49.5
47.2
45.4
48.4
46.5
49.4
44.1
375.26
22
Glenn Ellis TOOWOOMBA
45.1
47.3
46.1
48.4
49.6
47.4
48.4
44.3
374.26
23
Geoffrey Roberts Canberra
44.1
47.3
47.4
46.0
47.4
47.3
48.4
46.2
372.21
24
Greg Cavanagh Wodonga
48.3
46.2
48.2
47.1
49.4
46.3
48.4
40.0
372.19
25
Tony Ivankovic Bacchus Marsh
46.0
48.2
46.2
45.0
46.4
48.3
47.3
45.3
371.17
26
Alister Dyason Tumut
47.2
48.3
47.3
47.1
48.1
46.2
46.2
41.1
370.15
27
Michael Purden SHEPPARTON
49.4
43.3
47.1
48.6
46.3
48.5
46.1
42.1
369.24
28
Brian Crook Canberra
45.4
48.5
47.3
47.2
45.1
47.1
45.2
45.1
369.19
29
Lyle Roberts Canberra
47.3
48.3
47.4
46.3
47.3
46.1
44.3
43.1
368.21
30
Morris Jackman NATHALIA
46.3
47.5
48.2
49.4
46.4
44.2
48.3
39.1
367.24
31
Keith Metzke Karramomous
42.1
44.1
47.2
48.3
45.5
47.1
48.4
46.3
367.20
32
Jim Billing LILYDALE
48.2
46.1
47.2
47.2
47.1
44.0
46.4
41.1
366.13
33
Frank Metzke KARRAMOMUS
45.3
46.3
44.1
47.4
43.1
45.2
49.2
46.3
365.19
34
Laurie Crouch HORSHAM
47.1
49.3
45.3
45.2
37.1
46.2
49.2
45.1
363.15
35
Damien Doyle FITZROYCAULFIELD
48.3
46.3
48.1
43.1
43.1
44.0
49.1
40.0
361.10
36
Bo Vejby Bendigo
44.1
44.4
48.1
49.5
45.0
46.3
43.4
41.0
360.18
37
Reg McCready Ararat
43.2
44.1
46.1
47.2
43.1
48.2
40.1
37.2
348.12
38
Gary Mull ESKDALE
38.0
44.2
46.1
47.2
42.0
43.0
43.2
32.1
335.8
39
Kevin Armstrong FITZROYCAULFIELD
41.0
41.2
43.1
39.0
41.1
43.1
40.1
29.0
317.6
 
 
Copyright © Victorian Rifle Association.