COMPETITION RESULTS
Results
Other results . . A Class. . C Grade. . F Grade

Grand Aggregate - B Grade.

Place Name Club Syme "Queens" Grand Agg.
1
John Kiefer Bendigo
292.25
390.38
682.63
2
Rod Gerrett Wangaratta
292.22
387.28
679.50
3
Barry Plowman Orange
286.22
390.39
676.61
4
Peter Setford M.C.C.
290.26
386.31
676.57
5
Trevor Rhodes Castlemaine
287.15
388.31
675.46
6
David Williamson Sale
283.18
389.39
672.57
7
Peter Picton Grafton
281.13
391.32
672.45
8
Colin Grinham Yorkshire
283.21
386.30
669.51
9
Frank Horgan Bacchus Marsh
286.20
383.28
669.48
10
David Rich Kaniva
286.21
383.25
669.46
11
Ken McLeod Bacchus Marsh
282.14
386.23
668.37
12
Darren Pinkerton Orange
285.15
380.25
665.40
13
Bob Jacobs Bordertown
277.17
386.28
663.45
14
Michael Crothers Wodonga
283.17
379.32
662.49
15
Brian Crook Canberra
286.17
375.17
661.34
16
Jim Billing Lilydale
288.23
371.22
659.45
17
Joyce Asquith Wangaratta
280.20
378.28
658.48
18
Derek Higgins Grafton
276.14
382.19
658.33
19
Andrew Daebler Light River
276.16
378.22
654.38
20
Morrie Jackman Nathalia
277.17
376.24
653.41
21
Stephen Lamb Canberra
274.13
377.29
651.42
22
Scott Monaghan Narromine/Dubbo
272.13
379.27
651.40
23
Ruth Duncan Central
283.20
361.17
644.37
24
David Elliott Orange
279.16
365.17
644.33
25
Gerald Upchurch Hobart Target
269.11
371.21
640.32
26
Martin Jeffs Mosman/Neut Bay
278.14
362.17
640.31
27
Daniel Cotterill Bungendore
262.12
371.18
633.30
28
Laurie Crouch Horsham
264.14
367.24
631.38
29
Gregory Lovell Maryborough
252.12
362. 8
614.20
30
Justin Hall Stawell
0. 0
390.36
390.36
31
Matthew Hobbs Bacchus Marsh
0. 0
390.32
390.32
32
Michael Wilson Bacchus Marsh
0. 0
389.28
389.28
33
Carol Hulett Geelong
0. 0
387.24
387.24
34
Adrian Tickell Swan Hill
0. 0
384.20
384.20
35
Carolyn Foot Canberra
0. 0
383.33
383.33
36
Rodney Mahon South Bendigo
0. 0
383.26
383.26
37
Brian Hayes Shepparton
0. 0
382.28
382.28
38
Diana Stuart Townsville
0. 0
382.26
382.26
39
Paul Murphy Bacchus Marsh
0. 0
381.24
381.24
40
Terry Hickey Colac
0. 0
381.18
381.18
41
Steve O'Loughlin Canberra
0. 0
379.28
379.28
42
Stephen East Lancefield
0. 0
376.24
376.24
43
Douglas Ratcliff Maryborough
0. 0
376.18
376.18
44
Keith Hay Colac
0. 0
375.21
375.21
45
Ken Hall Stawell
0. 0
375.18
375.18
46
John C Read Stawell
0. 0
375.13
375.13
47
Paul Milbourn Wodonga
0. 0
373.26
373.26
48
Frank Metzke Karramomous
0. 0
372.18
372.18
49
Anthony Conaghan Canberra
0. 0
371.21
371.21
50
Lothan Ross Cairnes
0. 0
371.19
371.19
51
Ken Maloney Lancefield
0. 0
361.17
361.17
52
David Barr Postal & Rail
264.10
83. 3
347.13
53
Kevin Armstrong FitzroyCaulfield
0. 0
209. 5
209. 5
 

 
Copyright © Victorian Rifle Association.